Co symbolizuje naše logo? 🎨🖌️🌳

Inspirace v dějinách 📖 🔍

Naše rodina se vždy zajímala o dějiny. Asi nikdy se nám do knihovny nevejdou všechny knihy o minulých dobách, které jsme si pořídili. Spousta rodin si v minulosti volila nějaký symbol, který je dovedl charakterizovat. Mnohdy se jednalo o zvířata, rostliny, zajímavé předměty a další věci. Jelikož jsme nenašli jednu věc, se kterou bychom se mohli úplně všichni ztotožnit, vybrali jsme poněkud trochu jiné, kompromisní řešení. Do středu rodinného znaku jsme umístili první písmeno, tedy “K” a jeho okolí vyzdobili lipovou ratolestí. Trochu jsme se inspirovali znakem císaře Francouzů, Napoleona I. ,který používal písmeno “N” lemované vavřínovým věncem.   

Zdroj obrázku: Wkipedie 


V souladu s přírodou 🌳💚

Umístění lipové ratolesti do našeho loga má hned několik významů. Odkazuje na to, že vyrábíme přírodní produkty. Lípa si získala věhlas v lidovém léčitelství, z jejího květu získávají včely zdroj pro úžasný med. Ze sušených květů se dělají uklidňují, zdravé čaje. Má vysoce kvalitní dřevo. V dřívějších dobách si údajně sázeli lidé lípy na své dvory. Tradovalo se, že pokud lípa na dvoře uschla či byla pokácena, pak zanikl celý rod. Lípa se údajně může dožít i více než tisíce let. Po všech stránkách se tak jedná o důležitý a tajuplný strom. A my bychom byli rádi, aby si tyto úžasné vlastnosti, jakými jsou široká užitečnosti, prospěšnost zdraví či síla, lidé spojili i s naší rodinnou firmou. 

 


Made in Czechia 🌞

Díky svým výše zmíněným vlastnostem se lípa stala národním stromem Čechů. Umístěním lipové ratolesti do loga se tak rádi hlásíme k našemu národu a původu. K tomu, že jsme česká firma. Drtivá většina ovoce, bylinek, cukru a dalších surovin, které při vaření marmelád a sirupů používáme, byla vypěstována či vyrobena v Česku. Tudíž nákupem našich dobrůtek podporujete i tuzemské sadaře a pěstitele. Nepatříme a nikdy nechceme patřit mezi koncerny, které vozí suroviny přes půlku světa a člověk při konzumaci jejich výrobků nezná přesné složení a už vůbec neví odkud jednotlivé složky pochází. Naším cílem je nakupovat, pěstovat a zpracovávat ovoce a bylinky co nejblíže našemu domovu. 


Pokud budete v obchodě hledat naše marmošky či sirupy, poznáte je snadno podle písmene “K” ověnčeného lipovou ratolestí. A my budeme moc rádi, když dojem, který z nich získáte, bude odpovídat našim výše popsaným hodnotám.